2024. szeptember-október, Nagy Gábor és Nádas Alexandra kiállítása |
A művészettörténetből számtalan híres művész-házaspárt ismerünk, akik nem csakmagánéletüket, hanem szakmai munkájukat is egymás közelében, egymás hatása alattbontakoztatták ki. Diego Rivera és Frida Kahlo, Sophie Taeuber-Arp és Jean Arp, MarinaAbramovic és Ulay, Czóbel Béla és Modok Mária, Ámos Imre és Anna Margit pályafutásamindegyikőnk számára ismert. Egy ilyen szoros kollaborációban közösek a sikerek és anehézségek, bizonyos témák, motívumok mindegyikőjüknél fel-fel bukkannak. A Kiss KunsztGaléria szeptember 27-én nyíló kiállításán egy művész házaspár, Nádas Alexandra és NagyGábor mutatkozik be közös kiállítással, bepillantást engedve privát és szakmaiegyüttállásukba.
Nádas Alexandra (1974) Barcsay-díjas-és Príma-díjas grafikus, festőművész, aki 1996 ótatöbb mint 70 önálló kiállításon, valamint 600 csoportos hazai és külföldi kiállításon vett részt.Művészeti vásárok, művésztelepek rendszeres tagja, több tucat munkája található hazaiközgyűjteményekben. Fő témája a történelmen átívelő női identitás megragadása, sajátoskézjegye a művészettörténeti parafrázisok intellektuális beépítése munkáiba.Nagy Gábor (1949) Munkácsy-díjas festőművész, a kortárs magyar művészet doyenje.Munkái megtalálhatóak többek között a Ludwig-gyűjteményben, a Magyar NemzetiGalériában és a bécsi MUMOK-ban. Elsősorban az ószövetségből ismert szakrális motívumokés a kulturális közös nevező vizuális megragadása inspirálja. Festményeken kívül készítplasztikákat, iparművészeti munkákat és művészbútorokat is.Nádas Alexandra és Nagy Gábor 2010 óta közösen vezeti a NaN-art Rajztanoda és GrafikaiMűhelyt Budapesten.
Mottó:„Egy találkozás a véletlenek tétova bizonytalanságából is létrejöhet, de lehet átgondoltantervezett.Az együttállás biztonságot, közös vállalást jelent számunkra, de a sok azonosság mellett acsapongó tekintet és a nézőpontok különbözősége miatt a valóság más-más rétegeitfelfedezve, adnak feladatot a képi kifejezés elmélyült megvalósítására.Közös kiállításunk (együtt állásunk), közös életünk, élményeink képszövetbe tereltmegformálása.” (Nádas Alexandra, Nagy Gábor)